Norra 2015

„Ma näen sind – võti edukamaks õpetamiseks“ projektikohtumine Norras 9.-13.11.2015

Uuemõisa Lasteaed-Algkoolis algas septembris uus rahvusvaheline Eramus+  projekt „ICU – a toolbox for optimal teaching“ (Ma näen sind – võti edukamaks õpetamiseks). Erasmus+ on  Euroopa Liidu haridus,-  koolitus,-  noorte- ja spordiprogramm aastateks 2014–2020.

Projektis osaleb seitse riiki: Norra, Rootsi, Soome, Eesti, Poola, Hispaania (Kataloonia) ja Horvaatia. Õpetajad üle Euroopa jagavad oma parimaid meetodeid, millega tugevdada õpilaste viit põhioskust: suuline eneseväljendus, matemaatilised oskused; lugemine; kirjutamine, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia.

7.-13. novembril toimus Põhja-Norras Hattengis esimene projektikohtumine, kus tutvusime Norra kooliga, toimusid koosolekud ning saime osa kohalikust elu-olust.

Hattengi koolis õpib 140 õpilast vanuses 6-16, see on põhikool. Hatteng asub Storfjord’i omavalitsuses, mis asub võrratu loodusega fjordi ääres. Novembrist veebruarini on seal polaaröö, mille ajal on „päevavalgus“ ainult paar tundi hämarust päeva jooksul. Pimeduse teevad talutavamaks ümbritsevad lumised mäetipud ning värvide mängu pakkuvad virmalised. Ka meil õnnestus virmalisi näha, nende vaatemäng oli erakordne.

Oluline osa projektist on igapäevaelu ning kommete tutvustamine. Selles on abiks rahvariietes nukupaar koos reisipäevikuga igast partnerriigist. Eestit esindavad nukud Kadri ja Mart, kes reisisid seekord Horvaatiasse, meile tulid külla aga Norra nukud Ǻsa ja Ole. Märtsikuisel projektikohtumisel Soomes lähevad kõik nukud edasi järgmisesse riiki, nii jätkub see igal kohtumisel ning projekti lõpuks on nukud käinud kõigis partnerkoolides ning jõuavad koju tagasi, rääkides meile, mida nad oma teekonnal nägid.