Meie 5. ja 6. klassi õpilased said 20. jaanuaril tänu Läänemaa Hariduskobara projektile ainulaadse võimaluse tutvuda erinevate ametiasutuste ja ettevõtetega.
Õppekäigu raames külastasime:
📍 Riigiprokuratuuri – vahetu ülevaade prokuröritööst ja Eesti õigussüsteemist.
6. klassi õpilased said teadmisi kriminaalmenetlusest, prokuröri rollist ning peatuti põhjalikumalt nii narkokuritegudel kui ka alaealiste õigusrikkumistel. Kohtumine lõppes vahva viktoriini ning majatuuriga.
📍 Wise – ülemaailmne finantstehnoloogia.
5. klassi õpilased, said teada, kuidas finantstehnoloogia muudab inimeste igapäevaelu lihtsamaks ning millised töövõimalused noortel tulevikus avaneda võivad. Samuti said õpilased heita pilgu Eestis tegutseva eduka tehnoloogiaettevõtte töökultuuri ja kontorikeskkonda.
📍 Caffebo – kohvitootmise saladused.
Caffebo kohvitehases said õpilased tutvuda kohvitootmise protsessiga. Saime teada, millised on erinevad kohvisordid, kuidas valitakse kvaliteetseid kohviube, kuidas toimub röstimisprotsess ja kuidas kohv pakki jõuab. Õpilased said näha kaasaegset tootmist ja said teada, millised ameteid on toiduainetööstuses olemas.
Sellised kogemused annavad õpilastele väärtuslikku ettekujutuse erinevatest karjäärivõimalustest ja aitavad mõelda oma tulevikule juba varakult. Täname kõiki ettevõtteid ja asutusi meid võõrustamast!
5. ja 6. klassi õppekäik Tallinnasse Läänemaa Hariduskobara projekti raames
Loomise kuupäev
20.01.2026
Viimati muudetud 20.01.2026.